Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 11652420



*

nr 1165 2420


Evy Låås

(1923-1999), Sverige


Evy Låås (1923-1999), Sweden. Vårmotiv, signed, 68x40,


PASTEL, VÃ¥rmotiv, signerad, 68x40


Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.

Estimate:

800

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday February 26 2018
at 20:06:45


  • Bid history
Time Bidder Bid
20/2 22:04:50 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Evy Låås

Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.

Read more about Evy Låås
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller evy låås färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vårmotiv
  • 7194 PASTEL
    unidentified artist. No signature, indoor picture,..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:33
  • 7166 PASTEL
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:58
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 19:24




Ladda ner broschyr